Vítejte v Schengenu.

Přijde mi to jako jedna z největších událostí za poslední dobu a přesto se o ní skoro vůbec nemluví. Topolánkova, mnohými lidmi nazývaná „euroskeptická“ vláda vyjednala, že po letošním Silvestru vstupujeme do tzn. Schengenského prostoru, tzn., že volný pohyb lidí po EU bude pro nás konečně opravdu volný, ne jen „jako“ jak tomu je dosud. Pravda, neznamená to ještě, že jsme konečně rovnoprávní členi EU, protože tady pořád zůstávají omezení pro práce chtivé, ale i tak je to velmi, velmi významný krok kupředu. ČR dokázala, že si umí prosadit svoje národní zájmy i na poli, kde léta vládnou veliké státy jako Německo, Francie atd, zkrátka „staří mazáci EU“. A tak děkuji Topolánku, díky moc, nemohu se dočkat, až přejedu ty pitomý hranice bez zastavení. 1. 1. 2008. A co na tom, že v ulicích bude až 5x vyšší pravděpodobnost, že mě zastaví policie, protože od toho dne bude na silnicích mnohem víc celníků v terénu.

This entry was posted in Politika tiká. Bookmark the permalink.

One Response to Vítejte v Schengenu.

  1. maxik says:

    Ano i já se na tohle těším, jenže je tu i druhá strana mince. Podle toho co slýchám od řidičů co jezdí do států, které vstupovali do „schengenu“ o něco dřív, tak to nebude taková procházka růžovým sadem, jak si mnozí myslí. Jednak kontroly na hranicích v těchto státech zdaleka neskončili úderem půlnoci, ale trvaly několik dalších měsíců. Né snad v takové míře jako doposud, ale byly. Za svůj odježděnej půlrok, jsem hranice přejížděl nesčetněkrát a někdy i 4x denně, což se kolikrát nepodaří dálkovým řidičům ani za 14 dní, a kontrolovali mě (musím 3x zaklepat) dvakrát. Mnohem horší totiž bude stav po vstupu do prostoru, protože jak si někteří mohli všimnout, tak konkrétně v Německu se připravuje velké množství odstavných ploch, ke kterým brzy přibudou cedule LKW KONTROLE resp. PKW. Všechny tyhle kontroly co byly nahranicích se rozplynou do příhraničních oblastí a to se teprve máme na co těšit. Až (tebe se to netýká) řidiče na Studánce s 10let starym autem zastaví zamindrákovanej bejvalej celník a bude mu třeba 1,5h dělat na voze technickou kontrolu a bude ho zdržovat jen pro to, že hodil xicht za sklem, protože tuhle kontrolu měl už minulej tejden cestou z OBI v Ebersbachu. Ve finále mu zjistí netěsnost motoru a šupem stranou a na odtahovku a tak podobně.
    Kolikrát si řikám, že radši ta hranice na tu dvojku pomalu přejedu a mám relativně klid, jenže u LKW je těch kontrol vícero, takže nemáš nikdy vyhráno.
    Řiď ať jedeš líp…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.