Nike Lunarglide+ 2 a Central Park, New York

Věděl jsem že je chci, jakmile jsem je poprvé spatřil.

image

Nové běžecké boty Nike Lunarglide+ 2. A protože jsem měl pár týdnů do návštěvy New Yorku, tak jsem se rozhodl koupit si je tam. Jednak je cena 100$ nižší než 2800 Kč a druhak si je člověk může hnedka vyzkoušet v Central Parku.

Hned druhý den po příletu do New Yorku jsem si vyhledal prodejny Nike a rozhodl se zajít do Nike Town, nedaleko Fifth Avenue. Mají to tam super udělané, můžete si nechat doporučit ty pravé boty pro vás podle povrchu kde běháte, stavby nohy atd. Po výběru si je nasadíte a proběhnete se na běhacím pásu a ujistíte se, že jste si vybrali správně. Já měl štěstí a to co jsem si vybral se pro mě i hodilo. Takže zanedlouho jsem šel jak sluníčko z obchodu a v batohu vytoužený pár nových bot.

Mimochodem, na té prodejně mě ještě zaujal systém Nike ID. Je to o tom, že si svoje boty můžete přesně nadefinovat, od šíře nártu až po jednotlivé barvy (dají se vytvořit neuvěřitelné kombinace). Celá tato služba stojí 35$ za tyto peníze Vám vyrobí boty přesně na míru, jedinečné jen pro vás. Chytré.

Na test jsem si samozřejmě vybral Central Park, jelikož byl jen 3 bloky od hotelu Broadway, kde jsem tou dobou bydlel. Už po prvních krocích jsem cítil ten neskutečný rozdíl oproti tomu, v čem jsem běhal doposud. Technologie se zase posunula značný kus kupředu a jsem si jist, že moje klouby mi budou velmi vděčné.

Central park je moc příjemné místo. Vyrazil jsem za svítání a ač konec listopadu tak bylo krásné teplo. Běžec si může vybrat, zda chce trápit své tělo na asfaltu nebo šotolině. já zkoušel samozřejmě oboje. Je to super pocit když běžíte a potkáváte ty desítky lidí a vnímáte ten jejich slastný výraz v obličeji. Ten můj mi vydržel asi do třetího kilometru ale pak jsem začal cítit mírné bolesti v chodidle, asi tak jako když si nazuji po dlouhé době kolečkové (nebo i normální) brusle. Nezvyk na novou obuv se projevil. Naštěstí to kolem pátého kilometru ustalo a pak už mi zase připadalo, že se občas vznáším.

Dal jsem si celkem 11 km a do hotelu jsem se vrátil totálně spokojený. Jak s botami tak s poznáním skvělého Central Parku. Tam bych mohl trávit hodiny..

This entry was posted in New York City 2010. Bookmark the permalink.

One Response to Nike Lunarglide+ 2 a Central Park, New York

  1. Anonym says:

    prosím kde se dá sehnat přesně tahle barva a tip bot,moc děkuji,hezký den.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.