Narozeniny po třiatřicáté

Ráno mě probudilo šumění moře. Pomalu jsem otevřel oči a zaposlouchal se do toho zvuku. Má to svoje výhody bydlet přímo na pláži, řekl jsem si, a Lamma Island nedaleko Hong Kongu byla rozhodně správná volba.

IMAG1218

Pomalu jsem vstal, doplnil pitný režim teplou vodou, kterou jsem si zvykl pít, když jsem v Číně. Oblékl jsem si běžecké oblečení, zapnul MP3 a vyrazil si zaběhat. I když jsem původně běžel jen polovinu toho, co jsem měl v plánu, tak mě ta hodina a půl dala zabrat. Běžecká trať tady je nádherná, ale má dost náročný profil, jelikož často stoupá nebo klesá. Ale ty výhledy za to stály.

IMAG1204IMAG1205IMAG1207IMAG1212IMAG1213IMAG1215

Po návratu do hotelu jsem se osprchoval, šel vzbudit Rachel a objednal jsem snídani. “Good morning, sir,” popřála mi ráno Filipínka, která tu pracuje. Je to usměvavá paní ve středních letech, jejíž přístup v člověku vzbudí příjemný pocit na duši. “Good morning, Josephine,” odpověděl jsem a objednal si American breakfast.

IMAG1219

V naprostém klidu, téměř lenošivě, jsem posnídal a užíval si paprsky slunce, které ohřívali moji kůži. Pak jsem si vzal do ruky mobil, pustil aplikaci c:geo a podíval se, jestli je v blízkosti nějaká cache. To ráno jsem byl moc líný na práci a navíc už je skoro všechno hotovo.

Vybral jsem si cache nedaleko větrné elektrárny, něco přes půl kilometru odsud. Cestou tam jsem si utrhl zralý banán, který mě překvapil svou žlutou barvou, jelikož většina z těch, co jsem tu viděl byla ještě zelená.

IMAG1206

Moc jsem si pochutnal, už ani nepamatuji, kdy jsem to udělal naposledy..

Větrná elektrárna je pojata jako naučné místo o tomto druhu získávání energie. Její největší výhodou je vskutku skvělé umístění, s přímým výhledem na Hong Kong Island, konkrétně na čtvrť Aberdeen.

PB150120PB150128PB150137

Po prohlídce jsem si našel svoji první cache v této části světa..

PB150134

Pak jsme se pomalou chůzí docourali do “města”, kde jsem si uvědomil, že je opravdu teplo.

PB150150

A jelikož jsem byl po cestě pořádně vyprahlý tak jsem neodolal a dal si jedno točené pivo, prostě nešlo odolat..

IMAG1227

PB150151

Jenže to už byl čas oběda a i když jsem původně chtěl nějaké seafood ze zdejších vyhlášených restauracích, tak jsem nakonec padl na vábičku pravého sechuánského jídla. A tak se oběd díky tomu protáhl na více jak dvě hodiny, něco tak ostrého jsem neměl už hoooodně dlouho. Peklo!

Po návratu do hotelu jsem šel na hodinu spát, to jsem si tady také zvykl, kompenzuji si tím nedostatek spánku v noci, pořád se mi ještě nedaří brzo usnout.

Večer byl vyhražen práci, takže asi od osmi do jedné hodiny ráno se pracovalo, odměnou mi pak byla první příchozí objednávka z nového eshopu.

Teď je něco po druhé ráno a v Čechách mám ještě pořád narozeniny. Paráda. A musím říct, že jsem si je moc užil krásně stráveným dnem. Všem moc děkuji za přání, každá jedna zpráva mi udělala moc velikou radost.

A teď už do postele a ráno se probudím do prvního dne svého 34. roku života. Za šumění moře..

This entry was posted in Info. Bookmark the permalink.

7 Responses to Narozeniny po třiatřicáté

 1. shaunie says:

  no tak jak koukám tedy čtu tak moc času své dceři nevěnuješ měl by jsi se zamyslet, je to smutný a k pláči takové otce bych střílela

 2. Marian Matys says:

  Milá shaunie,
  opravdu nemůžu tahat jednoleté dítě s sebou do HK na pracovní cestu.. Takže se zhluboka nadechni a buď v klidu, nikdo Tě nenutí zabývat se mým životem..

 3. shaunie says:

  ne to ne ale vidím to z obou stran znám renču a není to jen o služebních cestách

 4. Marian Matys says:

  vidim, že jsi z ČL.. můžu Tě ubezpečit, že Viktorka se má prostě báječně, až bude starší, tak se jí na to můžeš optat.. do té doby zkus raději žít svůj život, než ty druhé..

 5. shaunie says:

  až bude starší ale co ted ted tě potřebuje a ne ž bude starší děti to v nímají už od malinka,no ale zatím to vypadá že spíš ty byjsi potřeboval nějkou lekci jak se starat o dítě a ne já

 6. Marian Matys says:

  až bude starší tak se ji na to můžeš optat, teď fakt neumí mluvit, čti a přemýšlej.. doporučuji pokračovat v debatě o dětech někde na mimi serverech, tohle fakt nepatří k tomuto příspěvku, nesmazal jsem to jen proto, že to nemám ve zvyku, vyjádřila jsi svůj názor tak dobře, já ho beru, ale tím už bych to opravdu uzavřel

 7. Andre says:

  Sice pozdě, ale také gratuluji. Fascinující, co vše lze dokázat do 34 let. A jak si užívat narozeniny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.