Lyžování v Ski Areálu Horní Podluží

Tak jsem dnes poprvé o této sezóně navštívil lyžařské centrum pro Rumburk a okolí Horní Podluží. Sníh skoro nikde není ale díky nízkým teplotám se zde čile zasněžuje a tak jde pravděpodobně o jediný použitelný kopec na vyblbnutí se s prkýnky v širokém okolí.

To co mě překvapilo, že opět zde bylo jen málo lidí, čehož jsem si všiml už asi 2x když jsem jel kolem a na kopci nikdo nebyl. Pravda, nejsou to žádné hory, je to jen takový sranda kopec ale lepší než nic a lidí zde bývalo vždycky víc než dost. Trošku jsem nad tím přemýšlel a napadá mě, že možná cena lístků za vleky je jeden z důvodů, proč klesla návštěvnost tohoto areálu. Podívejte se sami (ceník na sezónu 2007 – 2008):

1 jízda 15,- Kč
5 jízd 50,- Kč
10 jízd 100,- Kč
1 hodina 90,- Kč
2 hodiny 140,- Kč
3 hodiny 200,- Kč
dopolední (9.00 – 14.00) 190,- Kč
odpolední (14.00 – 21.00) 250,- Kč

Jak vidíte tak časy, kdy lístek stál 8 Kč jedna jízda jsou definitivně pryč. Osobně se mi to zdá celkem drahé, v případě, že půjde rodinka na odpoledne tak tu nechá skoro 1000 Kč, což je celkem dost při představě kolik stojí opravdové hory (české).

Nicméně dražší lístky s sebou přinášejí efekt ve formě volnějších kopců (resp. jednoho kopce, pokud se zasněžuje uměle tak se to netýká levé strany), takže se dá celkem dobře zalyžovat (v rámci možností, samozřejmě).

Na snowboardy to však moc není, ledové plotny velikému prknu moc nepřejí a pády bolí. Na lyžích to je lepší, ale pořád je to nouzovka. Každopádně pořád lepší, než sedět doma u telky, po těch třech dnech se to už nedalo vydržet bez pohybu 🙂

This entry was posted in Info. Bookmark the permalink.

3 Responses to Lyžování v Ski Areálu Horní Podluží

 1. maxik says:

  Za tenhle příspěvek fakt díky, protože se taky chystám na ski a tak jsem rád že vim že se fakt jezdí a za kolik.
  THX

 2. Marian Matys says:

  Nejni zač… dnes jsem byl opět a už se jezdilo o poznání lépe, plotny upraveny a bylo to fajn.. Mají však POUZE DO OSMI, navzdory jejich ofigo ceníku..

 3. Marian Matys says:

  Ještě jedna věc – včera jsem tam zase byl a lidí neskutečně, hrozně moc, svah nestíhal, nedalo se to pořádně sjet kvůli těm lidem a všude travnaté plochy a občas kameny..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.