Koupaliště v okolí Rumburku

Je tu léto a mnoho z vás si jistě klade otázku „Kde mohu svlažit své zpocené tělo?“. Proto jsem skočil na kolo a vydal jsem se pátrat po koupalištích v okolí Rumburku. Nešlo mi ani tak o rybníky typu „Kyjov“ jako spíš o malé aquaparky – ty jsem samozřejmě musel hledat v Německu. AKTUALIZOVÁNO.

Často slýchávám stesk nad tím, že se tady nemáme kde pořádně vykoupat. Omyl. Stačí udělat čelem vzad a vydat se za hranice. Hned máme na výběr z několika možností.

1. Trixi – o tom jsem už kdysi vydal samostatný článek, ten se však týkal především vnitřního bazénu a sauny. Trixi má však k dispozici i venkovní vodní plochu přírodního typu. Voda je celkem čistá, ale člověk se tu moc nevyřádí, k dispozici je jen jedna skluzavka (v podobě přerostlého mrože) a to je všechno. Do Trixi se nejlépe dostanete tak, že přejedete do Německa ve Varnsdorfu směr Großschönau a budete sledovat značení u silnice na „Trixi Park“. Otevřeno je 9.00 – 20.00, cena je 3 euro za celý den nebo 1,50 euro od 17. hodiny.

2. cestou do Trixi můžete zahnout doprava za fabrikou Damino a přijedete do venkovního bazénu Klaines Bad. Jak už název napovídá, jedná se o menší bazén (tak 20 – 25 metrů) bez dalších možností vyžití. Nicméně prostředí je komorní a cena 2 eura není také špatná. Zavírá se podle hostů.

3. Silberteiche, neboli Stříbrný rybník najdete také kousek za hranicemi s Varnsdorfem nebo Rumburkem. Nachází se ve městě Seifhennersdorf na výpadovce směr Neugersdorf po pravé straně. Dívejte se pozorně po ukazatelích, areál není z hlavní silnice vidět. Areál je to na vyžití perfektní, ale v parných dnech dost přeplněný. Sympatické je to, že zde najdete nějaké to povídání i v češtině a dokonce jejich webové stránky obsahují náš jazyk. Cena je 3 eura na celý den nebo 1,50 euro dvě hodiny po otevíračce a dvě hodiny před zavíračkou. Otevřeno je přes prázdniny od 10 do 20 hodin.

4. Obercunnersdorf je mým favoritem. Bazén klasického tvaru je propojen s „dováděcí“ částí do které ústí tobogán a široká skluzavka. Vyřádit se můžete i v obrovském bublinkovém a po té si odpočinout ve výřivce s teplou vodou. K dispozici je dětské brouzdaliště a to jak pro větší tak pro ty úplně nejmenší děti. Do Obercunnersdorfu se dostanete tak, že pojedete směr OBI, budete pokračovat na Löbau a hned v prvnim městě (Kottmarsdorf) zahnete doprava (kolem dřevěného mlýnu). Ostatně tam už stačí sledovat značení. Tento mini aquapark stojí 3,80 euro na celý den nebo 3 eura po 18.30h, otevřeno je do 21.h. Na fotky se můžete podívat zde.

Doufám, že vám byl tento článek nápomocný a do Německa se vydáte. Opravdu to stojí za to, věřte mi.

Jinak se ještě chystám prozkoumat „moře“ u Žitavy a pokud vy máte nějaké tipy na koupání tak neváhejte a podělte se o ně do diskuse pod článek. Díky.

———————————— aktualizace 2009 —————–

Nabídku rozšiřuji ještě o další tipy.

5. Olbelsdorfer see – je ono jezero u Žitavy. Je to široko daleko nejlepší „přírodní“ koupání u nás. Nádherně čistá voda v zatopeném lomu je lemována na jedné straně písečnou pláží s plným technickým zázemím (mimochodem na zdejší restauraci najdete i česky psané menu) a na straně druhé pak travnatým a stromovým porostem kde si na své přijdou i nudisti. Jak se dostat k jezeru do Žitavy? Nejjednodušší je přejet ve Varnsdorfu přejezd na Grosschanau a odtud jet směr Žitava (pořád rovně). Asi po necelých 10 km dojedete na první kruhový objezd kde se dáte vpravo a jste na místě. Opravdu za 15 minut z Rumburku a opravdu to stojí za to.

6. Wald – und Erlebnisbad u Neusalza-Spremberg. Nádherné koupaliště za skvělých 2,50 EUR. Leží mezi Ebersbachem a Oppachem. Krásně se tam jede na kole, přejedete hranice v Jiříkově a dáte se hned jak to půjde doleva (do jednosměrky s povoleným vjezdem cyklistům) a pokračujete po symbolu „zelené kolo“. Za 7 km jste na místě. Mapu najdete zde.

7. Volksbad Neugersdorf je jen veliké koupaliště bez nějakých atrakcí (jsou tam jen skokanské můstky), ale zase má příjemnou cenu – 1,50 EUR na celý den, po 17.h jen 0,80 a je to blízko. Mapa je zde.

No tak to je zatím všechno co jsem objevil na svých toulkách kolem. Pokud natrefíte na další, dejte určitě vědět.

This entry was posted in Info. Bookmark the permalink.

6 Responses to Koupaliště v okolí Rumburku

 1. Jan Paleček says:

  Hele byli jsem v tom Obercunnersdorf aqua park ty vo fakt husty moc moc dekujeme za pomoc….

 2. David Starý says:

  Díky,přesně to jsem hledal

 3. Míša says:

  Na jezeru jsme se byli podívat na straně s travnatým porostem,a fakt je to super.Asi se tam jeden den zajedem i vykoupat.Ale vjezd na hlavní pláž je uzavřen,vůbec jsme se tam nedostali.Ale je tam ciklostezka,takže by se mělo dát okouknout okolí celého jezera.

 4. fandor says:

  V zimě jezdíme do Bad Schandau do areálu Toskana Therme. Je to spíš takový wellness, uvnitř jsou různé bazénky s různě teplou vodou, umělý proud, bazén se slanou vodou a také jeden venkovní vyhřívaný bazén s parádním výhledem na labe a železniční trať. Kromě bazénů je tam možná 10 druhů různých saun, pára, vířivka, … Fakt parádní prohřívací relax v zimě, mají nějaký happy hour když se dorazí ve všední den před 18. hodinou.

 5. Mára..Varnsdorf says:

  jo všude je něco jen u nás je prd.jinak dík za tip

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.