Čecháčství

Pokud sledujete můj blog pravidelně tak asi víte, že opravdu nemám valné mínění o této republice ani o jejich obyvatelích. Prostě si myslím, že tady je opravdu veliká koncentrace zlodějů, vychcánků a jiných blbečků.

Třeba dnes se mi to opět potvrdilo – v pátek kluci zadávali nějaké zboží do eshopu a u jedné položky tam z nějakého divného důvodu skočila hrozně nízká cena (v řádu desetikorun), produkt ovšem stál skoro 2 tisíce korun.

Je samozřejmě úplně jasné, že pokud vidím někde něco za 20 Kč (letadlo na vysílačku včetně vysílačky) tak to je zjevná chyba. Bohužel pravý čecháček ihned udělá objednávku a když mu voláme tak se tváří jakoby nic, hned se začne ohánět svými právy a trvá na ní, přestože mu je naprosto jasné, že to znamená poškození prodejce. Stalo se to už vícekrát. Parazitování na ostatních tady není cizí plno lidem, je mi z toho fakt smutno.

This entry was posted in Podnikání. Bookmark the permalink.

3 Responses to Čecháčství

  1. Byla ta objednávka potvrzená, nebo těm lidem přišlo jen oznámení o tom, že systém eshopu objednávku přijal? Dokud totiž zákazníkovi nepřijde (klidně i mailem) něco ve stylu „vaši objednávku přijímáme a potvrzujeme“, tak se nemá co jakými právy ohánět. Takže když přijde jen mail z eshopu ve kterém je jen informace o tom, že systém objednávku přijal, tak to neznamená, že ji prodejce akceptoval a že je prodejce na základě tohoto mailu povinen zboží za danou cenu dodat.

    Mario, kdyžtak se podívej na znění mailů, co posílá systém a uprav si je tak, ať z nich je na první pohled jasné, že objednávka je jen zaregistrována v systému, ale že se nejedná o akceptaci objednávky prodejcem. Pak si nakrásně můžeš prodávat třeba i DX10tku v ceně kolem 20 kKč za korunu a lidi Ti z právního hlediska nemůžou říct ani popel, když jim ji neprodáš 🙂 Jak správně píšeš, hlavně maily v češtině by tohle upozornění měly obsahovat.

  2. Mário says:

    Automatizovaný email pouze potvrzuje přijetí objednávky. My máme i ve všeobecných podmínkách, že objednávka je pouze návrhem smlouvy a před expedicí je může kterákoliv strana zrušit. Jde prostě o to, jací lidi jsou..

  3. Joker says:

    letadlo za 20,-? Kde? 😀 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.