Burza opět výrazně roste

Když si otevřu web akcie.cz tak jsem velmi mile překvapen.

Burza

Burza roste třetí den v řadě (ostatně „růstové pondělky“ jsou už skoro tradicí) a kdo se nebál jít proti proudu a nakoupil v posledních dnech tak si připisuje velmi zajímavé zisky.

Pokud vás lákají ceny jako ČEZ za 600 Kč, NWR za 65 Kč, KOMERČNÍ BANKA za 2200 Kč tak jste už bohužel zaspali (nikdo ale neříká, že se to nemůže vrátit…), ale i současné ceny jsou více než zajímavé zejména u některých titulů (ČEZ, KB, NWR, VIG, TELEFONICA O2). V dnešní době můžete na BCCP (Burza cenných papírů Praha) koupit pohodlně i třeba jen jednu akcii. Já obchoduji přes brokerjet.cz České Spořitelny, protože mi vyhovuje jejich rychlost a online nakládání s penězi (vyjma rychlosti připsání peněz na účet, to je bohužel žalostně pomalé i v případě, že složíte hotovost na přepážce ČS), semináře zdarma i online podpora.

Samozřejmě nízká cena akcií nikterak nezakládá jistotu že do budoucna musí nutně růst, než se do toho pustíte tak je třeba si nastudovat nějaké základní principy obchodování na burze. Kdyby o to byl zájem hodím sem nějaké materiály ke čtení.

 

This entry was posted in Info. Bookmark the permalink.

4 Responses to Burza opět výrazně roste

 1. Jirka Martínek says:

  Díky za příspěvek. Samozřejmě jsem už od pátku zapomněl, jaký byly jména těch brokerů. Je jasný, že ten kdo má úspory a vyžaduje v několika letech dobrý výnos (např. 5 let), tak silný tituly jako je ČEZ, RWE a ostatní jsou dobrou volbou – hlavně pro dlouhodobější držitele těchto cenných papírů. Nehledě na dobré dividendy – např. ČEZ vyplácel minulý rok 40 Kč/akcii, dnešní hodnota akcie 828 Kč, přičemž nominální hodnota akcie je 1000 Kč!!!.

 2. Jirka Martínek says:

  Jinak v pátek to byla dobrá smršť. Celou sobotu mi bylo zle a večer jsem měl slučák s lidma ze základky – taky povedený. Tenhle víkend byl fakt náročnej…

 3. Marian Matys says:

  Jo jasně, pokud někdo není větší obchodník tak to těžko může zkoušet intradenně, obzvláště teď, když vioalita je fakt veliká. Současné růsty samozřejmě dřív nebo později skončí, ale v střednědobém horizontu to vidím velmi nadějně. A když to neklapne, tak to protáhneme na dlouhodobý. Teď se mi prodávat nechce, 30% zisku je fajn, ale mě se to zdá pořád málo..

 4. Jirka Martínek says:

  Jsi prostě náročnej finančník. Nadměrný zisky spolu s sebou přináší i nadměrné riziko, ale vím, že tohle ti připomínat nemusím. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.